چگونه برند خود را پس بگیریم

چگونه برند خود را پس بگیریم:شاید به دلایلی درگیر علامت تجاری با برند خود هستید و کمی غفلت کرده و آن را ثبت نکرده اید یا نه اینکه شما برند مورد نظر خود را ثبت کرده اید اما به هر دلیلی ممکن است اداره ثبت علامت مجدد علامت مورد نظر شما را بدون اینکه حق الویت شما در تقدم اظهارنامه و یا شماره ثبت اخذ شده مجدد نام مورد نظر را به شخص حقیقی یا حقوقی دیگر هم داده باشد

ثبت برند و لوگو

 

اگر بخواهید حمایت قانون را داشته باشید کار دشواری را در پیش گرفته اید اما نشدنی نیست.البته بازهم به این موضوع میرسیم که  ثبت برند یا علامت تجاری بسیار حیاتی و مهم است . اگر علامت تجاری ثبت نشود، رقیبان از همان علامت یا علامتی که شباهت آن با علامت مزبور به اندازه‌ای است که موجب گمراهی خواهد شد برای همان کالا یا کالاهای مشابه استفاده خواهند کرد و در نتیجه سرمایه‌گذاری و وقت صرف شده در بازاریابی یک محصول ممکن است به هدر رود و بی نتجه شود.

 

 

اگر یکی از رقیبان از علامت تجاری یکسان یا مشابه علامت تجاری استفاده کند، ممکن است مشتریان تصور کنند آن محصول متعلق به همان شرکت است و در نتیجه کالای رقیب را خریداری کند. این امر نه تنها سود شخص یا آن شرکت مالک را کاهش خواهد داد و مصرف کنندگان را گمراه خواهد کرد بلکه به شهرت و وجهه ای که با سختی و تلاش کسب شده آسیب خواهد زد و این آسیب حتی زمانی که محصول رقیب کیفیت بدتر و نازل تری داشته باشد بیشتر خواهد شد.

 

برای ثبت علامت تجاری ابتدا باید نام خود را انتخاب نموده ،  به گونه‌ای انتخاب نمایید که برند شما به راحتی در اذهان مخاطبان ماندگار شود و معرف کالا یا خدمتی باشد که ارائه می‌نمایید .بابت نام ایرانی می توانید با مجوز کسب، جواز تاسیس ، پروانه بهره برداری یا برخی مجوزات مهارتی معتبر ثبت برند انجام دهید اما اگر تمایل داشته باشید که نامی غیر فارسی ثبت کنید علاوه بر موارد فوق الذکر باید کارت بازرگانی مجاز داشته باشید.برای اینکه بخواهید تصویر یا لوگو هم بهمراه برند خود ثبت کنید بهتر است از تصاویر ملموس استفاده کنید تا در اذهان بهتر ماندگار شود.

 

 

برای انتخاب نام و کوتاه تر شدن زمان مفید برای ثبت علامت تجاری با  کارشناسان متخصص ثبت رامند تماس بگیرید.

بعد از تکمیل مدارک می توانید برند خود را برای رسیدگی اولیه به اداره علامت و مالکیت معنوی ارسال کنید.

 

اما فرض کنید همه مراحل را برای ثبت برند انجام دادید اما ناگهان متوجه کالایی نزدیک به کالای خود که برندش را ثبت کرده اید شده اید. وقتیکه برای علامتی وقت، تلاش بیشتر برای بازار یابی و ا همه مهم تر هزینه های گزافی بابت تبلیغات صرف نموده اید چه ؟آیا باید با آن کالای مشابه با نام مشابه در یک قفسه فروشگاه یا در یک رده خدمات دیده شوید؟

 

بعد از ثبت علامت و اخذ شماره ثبت دیگر اداره علامت اختیار قانونی برای ابطال یا جلوگیری از سوء استفاده از حقوق صاحبان برند ندارد.

 

باوکلای تخصصی ثبت رامند می توانید اطمینان خاطر داشته باشید که تمام مراحل طرح دعوای استرداد حق و حقوق مادی و معنوی علامت تجاری خود را میتوانید دقیق و بدون دغدغه پیش ببرید  و میدانیم چگونه برند خود را پس بگیریم،،،

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *